Kubki reklamowe w marketingu producentów odzieży

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach można dostrzec, że znacząco wzrasta liczba firm produkujących odzież. Prowadzi to, w sposób oczywisty, do wzrostu konkurencji między nimi, która przejawia się na wiele sposobów. Przede wszystkim intensywność reklamy ma tutaj znaczenie. Reklamą o największym zasięgu i o największej masowości jest oczywiście reklama w telewizji i innych środkach masowego przekazu. Jest to reklama najpopularniejsza wśród wielu branż, w tym także wśród producentów odzieży, ale, oczywiście, nie jedyna forma promocji. Producenci odzieży bardzo często stosują także inne działania o charakterze marketingowym, w tym także dystrybucję gadżetów reklamowych, czyli przedmiotów przykuwających uwagę atrakcyjnym wyglądem i innymi walorami.

Wśród gadżetów reklamowych najlepsze są te, które charakteryzują się praktycznym zastosowaniem w życiu codziennym. Można tu wymienić np. kubki reklamowe. Ich zastosowanie w życiu nie ulega wątpliwości, a zatem nie ma także wątpliwości, że są one skuteczne w marketingu.

Kubki reklamowe mogą być dystrybuowane przez producentów odzieży na różne sposoby. Przede wszystkim można je rozdawać przechodniom na ulicach. Jest to metoda powszechnie stosowana przez bardzo wiele firm we wszystkich branżach. Rozdawanie przechodniom daje możliwość pozyskania bardzo wielu nowych klientów, bo każdy przechodzień to potencjalny klient producenta odzieży. Odzieży potrzebuje przecież każdy.

Owo rozdawanie musi się odbywać w miejscach odpowiednich, tzn. tam, gdzie zwykle przebywa dużo ludzi. Daje to szansę na dotarcie do maksymalnej liczby potencjalnych klientów. Miejsca te to np. ruchliwe skrzyżowania i centra miast, okolice zabytków, dworców, przystanków autobusowych, ale także miejsca, gdzie ludzie przychodzą w czasie wolnym, czyli np. centra handlowe, parki, plaże, itp.

Kubki reklamowe można rozdawać również na imprezach plenerowych, których w okresie letnim nie brakuje. Ponadto także gadżety, o których mowa, można rozdawać wśród osób, które już z oferty danej firmy skorzystały, tzn. zakupiły jej produkt – odzież. Może to być forma podziękowania za obdarzenie danego producenta odzieży zaufaniem. Jednocześnie jest to zachęta do dalszego zakupowania produktów danej firmy. Dzięki temu jest prawdopodobne, że klient nie tylko kupi odzież od danego producenta ponownie, ale także poleci go swoim znajomym i rodzinie.

Tagi: , ,