Kubki reklamowe promocją Krakowa

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach duże polskie miasta, jak choćby Kraków, są zmuszone coraz częściej prowadzić intensywne działania o charakterze marketingowym. Wynika to z konieczności przyciągania do miasta turystów oraz inwestorów. Można to czynić na wiele sposobów, ale zawsze warto to robić, ponieważ turyści i inwestorzy to dwie grupy osób, zwykle mieszkających poza miastem, którzy przyczyniają się do uzyskiwania przez miasto i jego mieszkańców dodatkowych dochodów. Wśród działań promujących miasto Kraków należy wymienić emisję gadżetów reklamowych – pamiątek. Jest to metoda popularna w marketingu komercyjnym, stąd nie można się dziwić jej rosnącej popularności w działaniach władz miejskich i mieszkańców miasta.

Wśród gadżetów – pamiątek – poczesne miejsce zajmują kubki reklamowe. Są to przedmioty wyróżniające się spośród innych pamiątek, bowiem poza oczywistymi walorami wizualnymi, które posiada większość tego rodzaju przedmiotów, odznaczają się także praktycznym zastosowaniem. Są zatem podwójnie przydatne: pełnią funkcję ozdobną, a także praktyczną w sytuacjach życia codziennego.

Kubki reklamowe promujące Kraków noszą nadruki nawiązujące do miasta, jego zabytków, atrakcji turystycznych, itp. Nadruki te przedstawiają m. in. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, itp. Dodatkowo nadruki te mogą także nosić postaci z legend miejskich lub inne symbole kojarzące się z Krakowem. Głównym motywem jest tutaj smok wawelski, znany z popularnych baśni i legend. Tak ozdobione kubki są bardzo chętnie przyjmowane przez turystów, którzy z całą pewnością zechcą mieć pamiątkę po swojej wizycie w stolicy małopolski.

Kubki reklamowe promujące Kraków są do nabycia np. w sklepach z pamiątkami, których w tym pięknym mieście nie brakuje. Z drugiej jednak strony nie jest to jedyna forma dystrybucji. Władze miasta, chcąc przyciągnąć turystów czy inwestorów, mogą często rozdawać takie kubki za darmo. Należy to czynić w miejscach ruchliwych, gdzie można liczyć na spotkanie turystów lub potencjalnych inwestorów.

Tagi: , ,