Drukarki fiskalne koniecznie kup

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne obsługują wiele firm. Kupić je trzeba, ale można z tytułu takiego zakupu uzyskać konkretne ulgi. Takie ulgi daje nam fiskus, który oddaje każdej firmie nawet 700 złotych, co jest niewielką kwotą, ale dla małej firmy dość znaczącą. Od każdego zakupionego urządzenia przysługuje taka ulga. Należy zadbać o przedstawienie dowodu zapłaty za kasę fiskalną, do tego zadbać o przedstawienie na piśmie liczby kas lub drukarek fiskalnych, uwzględniając miejsce ich użytkowania. Koniecznie trzeba od razu po zgłoszeniu rozpocząć korzystanie z drukarki fiskalnej.

Płatnicy VAT dostają rozliczenie szybko, muszą tylko wypełnić wniosek zawierający imię i nazwisko podatnika, adres, numer NIP, oryginał faktury poświadczającej nabycie drukarki fiskalnej oraz dowód zapłaty, czyli oryginał paragonu. Podanie danych konta bankowego umożliwi zwrot kwoty na konto podatnika. Mija 25 dni i kwota już jest na koncie firmy. Jeśli jednak firma zostanie zlikwidowana przed 36 miesiącami od zakupu, wówczas podatnik ma obowiązek oddania ulgi. Od niego nie ma żadnego odwołania.

Jeśli podatnik nie zgłasza kasy do przeglądu technicznego, firma jest w stanie likwidacji lub upadłości lub nie przedstawiła wymaganych dokumentów, wtedy także musi oddać kwotę 700 złotych od jednego urządzenia urzędowi skarbowemu. Czy można kupić Drukarki fiskalne używane? Jest taka możliwość, ale nie poleca się jej. Jakie warunki trzeba spełnić? Mieć fakturę VAT, zgłosić się do serwisu w celu wymiany pamięci fiskalnej, a to spory koszt, może sięgać nawet 3000 złotych, do tego programowanie oraz fiskalizowanie kasy i zapewnienie aktualnej homologacji urządzenia.

Homologacja jest obowiązkowa. I najważniejsze – na używane Drukarki fiskalne nikt nam nie da żadnej gwarancji. Zakup przestaje zatem być atrakcyjny. Lepie kupić nową drukarkę fiskalną z gwarancją i cieszyć się nią przez 5 lat. To znacznie lepsze dla każdego klienta. Używana drukarka fiskalna oznacza spore wydatki, a czasem także kłopoty, które należy szybko rozwiązać.

Tagi: , , ,