Balony reklamowe – kolorystyka

Balony reklamowe

Balony reklamowe

W dzisiejszych czasach gadżety reklamowe spełniają w marketingu niezwykle istotną rolę. Pomagają przyciągać uwagę klientów, pozyskiwać ich dla konkretnych marek, produktów czy usług. Spełniają one swoją rolę prawidłowo, jeśli są odpowiednio przygotowane. Elementów, które trzeba rozważyć, przygotowując gadżet, jest wiele. Wśród nich są takie kwestie jak kształt, wielkość, kolor, nadruki, itp. Kwestie te mogą wydawać się szczegółowe i mało istotne, jednakże w rzeczywistości mają wielką wagę, ponieważ składają się na całokształt oraz efekt końcowy.

Posłużmy się przykładem, aby zobrazować, jak istotne są poszczególne elementy, o których mowa powyżej. Kolor jest podstawowym aspektem, który należy rozważyć, projektując gadżety, np. balony reklamowe. W jaki sposób barwy wpływają na ich odbiór przez klientów?

Przede wszystkim balony reklamowe są przeznaczone bądź dla ogółu odbiorców, bądź też dla konkretnej grupy docelowej. W jednym i drugim przypadku kolorystyka powinna pasować do koncepcji. Jeśli balony reklamowe są przeznaczone dla ogółu potencjalnych klientów, kolory powinny być stosowane i raczej jasne, ponieważ są wówczas lepiej widziane. Większość potencjalnych klientów lepiej odbierze jasne, stonowane kolory balonów. Jeśli natomiast mają one w zamyśle być przeznaczone dla jednej konkretnej grupy odbiorców, wskazany jest dobór takich kolorów, jakie owa grupa najbardziej ceni.

Jako przykład weźmy dzieci. Jak wiadomo, jest to grupa odbiorców, która najbardziej lubi balony, w tym balony reklamowe. Z tego powodu warto przygotować owe balony tak, aby maksymalnie przypadły dzieciom do gustu. Najmłodsi lubią jaskrawe, żywe barwy, rzucające się z daleka w oczy. Taka też kolorystyka powinna dominować w balonach przygotowanych z myślą o tej grupie.

Innym ważnym aspektem, który powinien uwzględniać projekt jest kolorystyka pasująca do aktualnych kanonów mody, a także do panującej pory roku. Jesienią modniejsze są raczej nieco ciemniejsze barwy, w tym brąz. Latem natomiast dominują barwy żywe i wesołe, kojarzące się z wakacjami. Zimą barwy są jaśniejsze, chyba, że trwa okres bożonarodzeniowy. Wówczas atmosfera wszechobecnych ozdób i świecidełek sprzyja produkcji kolorowych balonów. Wiosną natomiast barwy balonów powinny być zbliżone do rozwijającej się przyrody.

Tagi: , ,